Facebook
Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com
Kanał YouTube

 

20 stycznia 2016 r. w siedzibie Instytutu Nauk Prawnych PAN w Warszawie odbyło się seminarium eksperckie „Sprawozdawczość Polski przed organami ochrony praw człowieka ONZ: diagnoza i rekomendacje”.

Otrzymaliśmy pismo z Kancelarii Prezydenta RP Andrzeja Dudy będące odpowiedzią na apel ponad 130 organizacji pozarządowych w sprawie realizacji przez Polskę zapisów Konwencji ONZ o prawach osób z niepełnosprawnościami.

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) rozwija Modelową Listę WHO Priorytetowych Środków Pomocniczych (APL), aby pomóc Państwom Członkowskim w zaplanowaniu strategii i programów związanych ze zwiększenie dostępności do wysokiej jakości niedrogich produktów pomocniczych. Każdy może pomóc w opracowaniu listy najważniejszych leków i środków pomocniczych.

Wystarczy wypełnić ankietę przygotowaną przez ekpertów WHO.

Załączniki:
Pobierz plik (polish_apl_global_survey _for_web (1).doc)Formularz[ankieta dotycząca tworzenia listy leków wspomagających]1057 kB
sty
27
2016
Drukuj Email

Alice Mangin to młoda Francuzka, osoba
z niepełnosprawnością, poruszająca się na wózku inwalidzkim, której pomimo wielu utrudnień udało się zdobyć wykształcenie zgodnie ze swoimi marzeniami.
Zapraszamy do poznania Jej historii!

Projekty unijne będą łatwiej osiągalne dla osób
z niepełnosprawnościami. Ministerstwo Rozwoju zobowiązuje projektodawców do zagwarantowania dostępności architektonicznej i cyfrowej dla uczestników projektów
z niepełnosprawnościami oraz dostępności wszystkich produktów powstających w projektach finansowanych
z funduszy unijnych.

Partnerzy