Facebook
Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com
Tyflopodcast
Kanał YouTube

Czy łatwo poruszać się po Warszawie osobom na wózku? Czy osoba niewidoma może korzystać ze zbiorów bibliotecznych? Jakie są warunki podróżowania z psem przewodnikiem? W jaki sposób osoba z niepełnosprawnością może zagłosować w wyborach? Z takimi zadaniami zmierzyli się uczestnicy gry miejskiej „Dostępna Warszawa", którzy wcielili się w rolę Ambasadorów ONZ, przybywających do stolicy Polski z misją sprawdzenia, czy zapisy Konwencji o prawach osób niepełnosprawnych są przestrzegane.

 

 

„Pełnoprawna niepełnosprawność” – pod takim tytułem odbędzie się 27 września br. w Poznaniu konferencja organizowana przez Naczelną Radę Adwokacką i Komisję Praw Człowieka przy NRA, we współpracy z Biurem Rady Europy w Polsce oraz Wydziałem Prawa i Administracji UAM. Spotkanie tłumaczone będzie na język migowy.

 

W dniu 29 sierpnia br. odbyło się posiedzenie członków Kapituły Konkursu – Rady Nagrody Specjalnej „Małopolski Samorząd Równych Szans", której zadaniem było dokonanie oceny zgłoszonych do Konkursu projektów podejmowanych przez małopolskie samorządy na rzecz zwiększenia udziału osób niepełnosprawnych we wszystkich aspektach życia lokalnych społeczności.

Fundacja Instytut Rozwoju Regionalnego serdecznie zaprasza do udziału w grze miejskiej „Dostępna Warszawa. Monitoring obywatelski Konwencji o prawach osób z niepełnosprawnościami w Warszawie", odbywającej się w ramach VII Tygodnia Obywatelskiego.

 

Załączniki:
Pobierz plik (KARTA ZGŁOSZENIA UCZESTNIKA.doc)Karta zgłoszenia uczestnika[ ]229 kB
Pobierz plik (Regulamin.doc)Regulamin gry[ ]248 kB

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów poszukuje osoby z niepełnosprawnościami do pracy w Urzędzie na stanowiskach:

 

- Specjalista do spraw komunikacji społecznej w Biurze Prezesa - http://www.uokik.gov.pl/kariera_w_uokik.php#faq2215  - termin 20.08.2014

- Specjalista w Departamencie Nadzoru Rynku - http://www.uokik.gov.pl/kariera_w_uokik.php#faq2214 - termin 18.08.2014

- Starszy specjalista w Departamencie Nadzoru Rynku - http://www.uokik.gov.pl/kariera_w_uokik.php#faq2213 - termin 18.08.2014.

Partnerzy
Newsletter
Sonda

Czy zamierzasz brać udział w wyborach do Parlamentu Europejskiego?

Tak - 83.3%
Nie - 16.7%
Tyfloświat