Facebook
Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com
Kanał YouTube

Końcowe seminarium projektu DICE "Włączanie dostępu do edukacji i zatrudnienia - strategie cyfrowe dla zrównoważonego budowania wspólnoty" odbyło się 18 września w hotelu Marker, w Dublinie.
Na seminarium zaprezentowali się przedstawiciele wspólnot wzajemnego wsparcia DigiPlace4all z Irlandii, Belgii, Polski i Bułgarii. Uczestnicy usłyszeli od każdego kraju partnerskiego, o ich motywacjach, doświadczeniach i dotychczasowych wynikach.
Zaproszeni Marian Harkin, członkini Parlamentu Europejskiego, i John Dolan, prezes Federacji Osób Niepełnosprawnych Irlandii, mówili o roli instytucji europejskich i krajowych w zakresie wspierania integracji osób niepełnosprawnych oraz potrzebę kulturowej zmiany w kierunku upodmiotowienia siebie poprzez edukację i połączenia , z dala od uzależnienia od tradycyjnych struktur hierarchicznych.

Załączniki:
Pobierz plik (Report_of_DICE_Final_Seminar_for_DICE_Website.doc)Raport - Wersja angielska[ ]27 kB

Zapraszamy do współpracy przy organizacji II Kongresu Osób z Niepełnosprawnościami, który odbędzie się w 2016 roku.

 18 września w Hotelu Andel’s w Krakowie odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród laureatom VII edycji ogólnopolskiego konkursu Samorząd Równych Szans, organizowanego przez Fundację Instytut Rozwoju Regionalnego. Nagrodzone zostały działania samorządów z całej Polski, przyczyniające się do wyrównywania szans osób z niepełnosprawnościami w różnych aspektach życia społecznego i zawodowego.

 

18 września br. przedstawiciele środowiska osób z niepełnosprawnościami przekazali na ręce Dyrektor Biura Dialogu i Inicjatyw Obywatelskich Kancelarii Prezydenta - Pani Grażyny Wereszczyńskiej, list do Pana Prezydenta Andrzeja Dudy dotyczący realizacji w Polsce Konwencji ONZ o Prawach Osób z Niepełnosprawnościami. List podpisany jest przez 130 organizacji pozarządowych działających na rzecz ponad miliona osób z różnymi niepełnosprawnościami, a także przez ich członków oraz przedstawicieli nauki.

Informujemy, że w dniu 16 września (środa) warszawskie biuro Fundacji będzie nieczynne. Za utrudnienia przepraszamy!

Partnerzy