Facebook
Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com
Kanał YouTube

 

Sezon wakacyjny rozpoczęty. Osoby z  niepełnosprawnością, mimo swoich ograniczeń, nie muszą spędzać czasu jedynie w czterech ścianach domu. Pragniemy zachęcać do podróżowania, zwiedzania, odkrywania nowych miejsc. 

 

Szukasz pomocy w wysłaniu wniosku do urzędu przez Internet? Nie wiesz, jak zdobyć dofinansowanie na zakup lupy powiększającej? Gdzie zapisać się na szkolenie komputerowe? Zapytaj osoby, które były w podobnej sytuacji! Dzięki nowej platformie internetowej www.digiplace4all.eu/pl wspólnie rozwijamy umiejętności komputerowe oraz wymieniamy się informacjami dotyczącymi szkoleń, ofert pracy i ciekawych wydarzeń. 

Załączniki:
Pobierz plik (Przewodnik DigiPlace4All_całość.pdf)Przewodnik po platformie DigiPlace4All[ ]2749 kB

W związku z debatą publiczną, jaka toczy się wokół art. 22 ustawy z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 127, poz. 721 ze zm.) przedstawiamy stanowisko wypracowane między innymi przez Prezesa Zarządu naszej Fundacji –pana Aleksandra Waszkielewicza,
który znalazł się w gronie inicjatorów pisma skierowanego do pana Ministra Jarosława Dudy – Pełnomocnika Rządu ds. Osób Niepełnosprawnych.

Załączniki:
Pobierz plik (pismo_MD.doc)list_konsultacje społeczne[ ]76 kB

Fundacja Instytut Rozwoju Regionalnego jest jednym z autorów oraz sygnatariuszy stanowiska dotyczącego konsultacji społecznych projektu nowelizacji Ustawy - Prawo zamówień publicznych.
22 maja 2015 roku Prezes Zarządu Fundacji - Aleksander Waszkielewicz wraz z innymi członkami inicjatywy skierował pismo do pana Dariusza Piasta – Wiceprezesa Urzędu Zamówień Publicznych w sprawie udoskonalenia owego projektu. Proponowane zmiany dotyczą aspektów oraz klauzul społecznych kierowanych do osób z niepełnosprawnościami.

Załączniki:
Pobierz plik (konsult społ .doc)list_konsultacje społeczne[ ]48 kB

Biuro Rzecznika Praw Obywatelskich oraz Fundacja KSK zapraszają na prezentację Sprawozdania Rzecznika Praw Obywatelskich i Społecznego Raportu Alternatywnego z realizacji Konwencji o prawach osób
z niepełnosprawnościmi, ktore odbędzie się w dniu 24 czerwca 2015 r.
w godz. 10.00 – 15.00 w siedzibie Biura Rzecznika Praw Obywatelskich przy ul. Długiej 23/25 w Warszawie.

 

Załączniki:
Pobierz plik (PROGRAM - KONFERENCJA 24.06.15 (1).doc)program spotkania[ ]192 kB
Partnerzy