Facebook
Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com
Kanał YouTube

Szanowni Państwo,

Informujemy, że w dniu dziejszym (28.08.2015 r.) z przyczyn technicznych krakowskie biuro Fundacji będzie czynne do godziny 16:00.

Za utrudnienia przepraszamy!

Ponad dwa lata po wielkim remoncie Dworca Warszawa Wschodnia za 60 milionów złotych i licznych poprawkach nadal miejsce to jest niedostosowane dla osób z niepełnosprawnościami. 

 W Sejmie po wakacjach odbędzie się drugie czytanie projektu ustawy o zdrowiu publicznym (druk nr 3675). Jeden z jej punktów zawiera zapis, mający doprowadzić do likwidacji Narodowego Programu Ochrony Zdrowia Psychicznego (NPOZP). Eksperci, lekarze i Rzecznik Praw Obywatelskich (pismo do Ministra Zdrowia, RPO-712556-V/12/GM) alarmują, że rezygnacja z programu zatrzyma reformę systemu opieki psychicznej i przyczyni się do wykluczenia osób chorych psychicznie ze społeczeństwa.

Załączniki:
Pobierz plik (list_otwarty_NPOZP.doc)list_otwarty_NPOZP.doc[ ]34 kB

 

W dniu 24 lipca 2015 r. w siedzibie Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej przy ul. Piastowskiej 32 w Krakowie odbyło się posiedzenie członków Kapituły V Konkursu „Małopolski Samorząd Równych Szans”, która dokonała oceny zgłoszonych do Konkursu projektów podejmowanych przez małopolskie samorządy na rzecz zwiększenia udziału osób z niepełnosprawnościami we wszystkich aspektach życia lokalnych społeczności.

 

Publikujemy wyniki ogólnopolskiego konkursu Samorząd Równych Szans 2015 na najlepsze projekty na rzecz osób z niepełnosprawnościami realizowane przez polskie samorządy. Spośród 77 samorządów, które zgłosiły swoje działania do konkursu, Rada Nagrody wybrała 9 zwycięzców i przyznała 12 wyróżnień. 

Partnerzy